صد عکس برتر دنیا (بخش اول)

عنوان عکس: چهره‌ی ایدز/ مرد جوانی بود که در نوامبر سال ۱۹۹۰، مجله لایف، عکسی از جسم او که توسط ایدز به یغما رفته‌بود منتشر کرد، وی در سن ۳۲ سالگی از دنیا رفت. کیربی مایل بود که هنگام مرگ، کنار اعضای خانواده‌اش باشد.
نخستین عکس ثبت شده در تاریخ عکاسی!
تامی اسمیت و جان کارلوس به نشانه‌ اعتراض به نژادپرستی در آمریکا در حین پخش سرود ملی این کشور مشت‌های گرده‌کرده‌‌اشان را بالا بردند
11 اُم ژوئن 1963، تچ گوانک دوک؛ در اعتراض به آزار و اذیت راهب‌های بودایی توسط دولت نگو دین‌دیم(حاکم وقت ویتنام) خودسوزی می‌کند و می‌میرد
المپیک ۱۹۷۲ مونیخ، گروه فلسطینی سپتامبر سیاه اعضای تیم ورزشی اسرائیل را به گروگان می‌گیرند
روز بعد از سرکوب اعتراضات میدان تیان‌آن‌من پکن(۱۹۸۹ میلادی)|مردی ناشناس با قرار گرفتن در مقابل تانک‌های ارتش برای مدتی مانع از حرکت آن‌ها می‌شود.
اِمِت لوییس تیلپسری آفریقایی-آمریکایی بود که در سن ۱۴ سالگی در می‌سی‌سی‌پی به اتهام نادرست معاشقه با زنی سفید لینچ شد. او اهل شیکاگو، ایلینوی بود و در حال بازدید از خویشانش در دلتای میسی سی پی بود که با کرولاین برایانت ۲۱ ساله متأهل صحبت کرد. چند شب بعد شوهر کرولاین و برادر ناتنی او به منزل عموی امت آمدند او را گرفتند و به طویله‌ای بردند کتک زدند و یکی از چشمانش را درآوردند و به رودخانه تالاهاچی انداختند که سه روز بعد پیدا شد.
نهار بر فراز آسمانخراش/ شماری از کارگران شهر نیویورک مشاهده می شود که بر روی یک تیر آهن در کارگاه ساختمان سازی «منهتن» نشسته و در حالی که پاهای خود را آویزان کرده‌اند، مشغول غذا خوردن هستند.
هری بنسون زاده گلاسکو است، او یک عکاس مشهور اسکاتلندی است که کارهایش در نشریاتی مثل لایف، و نیویورکر به چاپ رسیده است.شاید مشهورترین عکسی که از او به خاطر داشته باشیم، این عکس باشد که در جریان تور گروه موسیقی بیتلز در سال ۱۹۶۴ گرفته شده است و اعضای گروه را در حال نبرد بالش در اتاق هتل نشان می‌دهد.
در اصطلاحات نظامی آمریکایی در کل به روزی که قرار است یک عملیات بزرگ حمله در جنگ آغاز شود روز دی (D-Day) گفته می‌شود؛ ولی بیشتر از همه یکی از روزهای مشخص در جنگ جهانی دوم به این نام شهرت یافته‌است. این عملیات بزرگ‌ترین عملیات جنگی تاریخ (عملیات آبی-خاکی) محسوب می‌شود.نبرد نرماندی (به انگلیسی: Invasion of Normandy) نام یکی از نبردهای جنگ جهانی دوم است. در این نبرد نیروهای متفقین در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ در کرانه نرماندی پیاده شدند و به آزادسازی فرانسه اشغالی از نیروهای آلمان نازی پرداختند. این نبرد، بزرگترین عملیات آبی خاکی تاریخ محسوب می‌شود. این نبرد به شکست آلمان نازی در جبهه نرماندی انجامید.
بستن