سلامت

تاثیر بیماری بیش‌فعالی ADHD بر ازدواج

بیماری ADHD یا بیش فعالی می تواند زندگی زناشوی را به بن بست بکشاند اگر یکی از آنها خبر نداشته باشد که مریض است.

افرادی که بیش فعالی (ADHD)  دارند مثل توپ پینگ پنگی هستند که مدام به هر طرف پرت می شوند. قدرت تمرکز ندارند و بیش از حد جنب و جوش دارند. هر چه به ذهن شان می رسد ممکن است بگویند یا انجام دهند. این حالت های غیرقابل پیشبینی با خود موج بزرگی از مشکلات می آفریند که بدون شک موقعیت تحصیلی، کار و رابطه زناشویی شان را مختل می سازد.

افراد بیش فعال، خیلی از چیزهایی که باید مهم باشد را مد نظر قرار نمی دهند. آنها اصلا بهایی به مسئولیت فردی شان در زندگی مشترک نمی دهند. این بی اعتنایی غیرارادی می تواند از کارهای ساده خانه تا مسئولیت های مالی و حتی نشان ندادن علاقه و توجه به همسر باشد.

خوشبختانه آمار و تحقیقات نشان داده است که ۷۰ درصد افراد مبتلا به بیش فعالی قادر هستند به کمک دارو، بخش بزرگی از علائم بیماری خود را کم و مهار کنند. حدود ۵۰ درصد افراد مبتلا با به کارگیری دارو و روانشناس، به حالت عادی بر می گردند.

مجله روانشناسی معاصر عنوان کرده است که این بیماری باعث طلاق نمی شود. اما انکار بیماری بیش فالی است که زندگی یک زوج را بر هم خواهد زد.

فریدون عزیز تو با شناسایی و پذیرش بیماری که همه عمر در تو وجود داشت قدم اصلی برای سلامت خودت و عشقت را برداشتی.

یک تست ساده و مقدماتی از نحوه فکر کردن و توجه یک بیش فعال

این تست از افراد می خواهد تا در کمترین زمان ممکن بین حروف لاتین کیو (Q)، دو حرف اُ (O) را به سرعت پیدا کنند.

ADHD

در سمت راست این عکس، تصویر یک آدمک قرار دارد و افرادی که به اختلال کم توجهی و یا قدرت تمرکز پایین دچار هستند، به جای تمرکز بر روی حروف لاتین، به تصویر این آدمک نگاه می کنند.

ADHD TEST

این موضوع باعث می شود که پیدا کردن حروف مدنظر که کار ساده ای است با تاخیر انجام شود. در این تست، افرادی که تمرکز بالایی دارند قادر خواهند بود در کمترین زمان ممکن حروف (O) را پیدا کنند.
این اختلال ناشی از بیش فعالی است که در افراد موجب می شود آنها توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته باشند.

منبع: مرد روز

تاریخ چاپ : 05-05-1397

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + یازده =

بستن