سیاسی

نیکی هیلی : ایران با “بد رئیس‌جمهوری” درافتاده است

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه‌ای گفت که رئیس جمهور آنان را آگاه ساخته که آمریکا را تهدید نکنند چرا که ما تمام تهدید‌ها را جدی می‌گیریم و به نفع شما است که مجبور نشویم بر این مبنا اقدامی انجام دهیم. اگر می‌خواهید که پای میز (مذاکره) آمده و روی توافق جدیدی کار کنیم ما هم آماده گفتگو خواهیم بود، ولی با تهدید شما چنین کاری را انجام نمی‌دهیم.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه‌ای پس از آنکه ایران را متهم کرد که امضاکنندگان توافق هسته‌ای را از اقدام‌های آتی خود ترسانده است، برای گفتگو بر سر توافق هسته‌ای جدید با ایران ابراز آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا نیکی هیلی در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی بی ان با تائید توییت ترامپ که خطاب به حسن روحانی نسبت به عواقب تهدید آمریکا هشدار داده بود، گفت: رئیس جمهور آنان را آگاه ساخته که آمریکا را تهدید نکنند چرا که ما تمام تهدید‌ها را جدی می‌گیریم و به نفع شما است که مجبور نشویم بر این مبنا اقدامی انجام دهیم.اگر می‌خواهید که پای میز (مذاکره) آمده و روی توافق جدیدی کار کنیم ما هم آماده گفتگو خواهیم بود، ولی با تهدید شما چنین کاری را انجام نمی‌دهیم.

نیکی هیلی مدعی شد: ایران مشروعیت خود را از راه لفاظی ساخته یا کسب کرده است. (ایران) کشور‌های اروپایی و تمامی کشور‌هایی را که در توافق هسته‌ای دخیل بودند از اقدام‌های محتمل خود ترسانده است. ما فریب (اقدام‌های ایران را) نمی‌خوریم.

به نوشته تارنمای سی بی ان، نیکی هیلی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران سر به سر بد رئیس جمهوری گذاشته بدون درنگ گفت: کاملاً همینطور است.

رئیس جمهوری آمریکا دیروز صبح در در توییتی به هشدار‌های حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داد: هرگز و هیچ وقت دوباره آمریکا را تهدید نکن. رئیس جمهوری آمریکا در ادامه توئیت خود در باره سخنان دیروز روحانی که تاکید کرده بود ‘آمریکایی‌ها باید خوب بفهمند صلح با ایران مادر صلح‌ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست’، نوشت: هرگز و هیچ وقت دوباره آمریکا را تهدید نکن و گرنه متحمل عواقبی می‌شوی که مانند آن را معدودی در طول تاریخ متحمل شدند. ترامپ در ادامه افزوده است: ما کشوری نیستیم که گفته‌های خشونت آمیز و مرگ شما را تحمل کنیم.

روحانی روز یکشنبه در همایش روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور که در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد، با بیان اینکه توطئه آخر آمریکا، تلاش برای خسته کردن ملت ایران است، تصریح کرد: بدانید، ملت ایران آقاست و هرگز نوکر کسی نخواهد شد. وی با اشاره به اینکه «تنگه‌های زیادی داریم، تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست»، افزود که قادر نیستید ایرانیان را علیه امنیت و منافع ایران تحریک کنید. رییس جمهوری اظهار کرد: به ملت ایران اعلام جنگ می‌کنید و دم از حمایت می‌زنید؟ در همه منطقه پهن شده اید، معنای حرف هایتان را بفهمید. روحانی تاکید کرد: آمریکایی‌ها باید خوب بفهمند که صلح با ایران مادر صلح‌ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست.

منبع: فرارو

تاریخ چاپ : 02-05-1397

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 1 =

بستن