سیاسی

نامه بقایی به سردار سلیمانی در مورد واگذاری 3 میلیون دلار به او برای اهدا به سران کشورهای آفریقایی

در واکنش به انتشار نامه ای مبنی بر واگذاری بیش از 3 میلیون دلار ارز به حمید بقایی توسط سپاه قدس برای اهدا به سران کشورهای آفریقایی، حمید بقایی نامه ای را به قاسم سلیمانی  انتشار داد. متن نامه به شرح زیر است:

 
به گزارش دولت بهار، متن نامه حمید بقایی خطاب به سردار سلیمانی بدین شرح است:

جناب سردار قاسم سلیمانی، فرمانده محترم سپاه قدس

سلام علیکم، احتراماً به آگاهی می رساند، سازمان اطلاعات سپاه با مسئولیت آقای حسین طائب مدعی گردیده که سپاه قدس مبلغ 3.5 میلیون یورو در تاریخ 14/5/92 (پس از خاتمه دولت دهم) جهت اهداء به سران کشورهای آفریقایی به اینجانب تحویل داده و این مبلغ به همراه 570 هزار دلار ارز متعلق به سپاه قدس مورد دخل و تصرف شخصی توسط بنده قرار گرفته است.

در ادامه بر اساس این ادعای واهی، دادستانی تهران علیه بنده به اتهام اختلاس در وجوه بیت المال، کیفرخواست تنظیم و دادگاه شعبه 1057 کارکنان دولت نیز به صرف یک اعای غیر منطقی و کذب، اینجانب را به 15 سال زندان و رد بیش از 40 میلیارد تومان محکوم کرده است.

همانگونه که به خوبی اطلاع دارید، ادعای تحویل ارز (یورو و دلار) توسط سپاه قدس به اینجانب از اساس کذب محض است، چراکه هیچگونه همکاری یا مراوده کاری و مالی میان اینجانب و سپاه قدس مطلقاً وجود نداشته و هیچ مبلغی به صورت ارزی یا ریالی از طرف جنابعالی و سپاه قدس به بنده تحویل داده نشده است.

این ادعای کذب در اصل شما و مجموعه تحت امرتان را زیر سوال می برد، به این معنی که بدون حساب و کتاب و رعایت قوانین و مقررات، اموال بیت المال را در اختیار افراد فاقد مسئولیت قانونی قرار می دهید.

لذا با توجه به سماجت سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه در انتساب این ادعای واهی به اینجانب و صدور رای سیاسی ناعادلانه علیه بنده و نیز قضاوت تاریخ و آیندگان دراین زمینه که در آن هنگام سپاه پاسداران قادر به دفاع از خود نخواهد بود، خواهشمند است ضمن مکاتبه با قوه قضاییه نسبت به رد و بطلان این ادعا اقدام فرمایید.

با تشکر- حمید بقایی

منبع: دولت بهار

تاریخ چاپ : 23-12-1396

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =

بستن