اجتماعی

ملت پشت تلگرام ایستاده!

چند روز پیش یکی از مسوولان فضای مجازی کشور گفته بود: سال جدید اتفاقات جدیدی در مورد فضای مجازی خواهد افتاد‌. دیروز هم یکی از نمایندگان مجلس گفت: منابع موثقی گفته‌اند که در سال جدید تلگرام فیلتر می‌شود‌.
قبل از هر چیز می‌خواستم بگویم نترسید نترسید‌. ما پشت تلگرام ایستاده ایم‌. تلگرام که کافه نیست بروند درش را ببندند!
50 میلیون مشتری دارد‌. اگر قرار باشد ملت را از تلگرام بیرون کنند، می‌خواهند 50 میلیون نفر را کجا بدهند؟ اگر بخواهند این جمعیت را کف جامعه رها کنند معلوم نیست چه بلبشویی به راه بیفتد‌. تصور کنید این کارهایی که مردم در فضای مجازی می‌کنند را در فضای حقیقی انجام دهند‌. سنگ روی سنگ بند نمی‌شود‌.
اگر برنامه این است که تلگرام را ببندند و جای آن یک پیام‌رسان داخلی به نام «هدهد» را جایگزین کنند باید این را اعلام کنم که به احتمال زیاد اعضای شورای عالی فضای مجازی هم آن را دانلود و نصب نمی‌کنند چه برسد به ملت!
لذا نگران نباشید‌. چون آقای روحانی قول داده‌اند انگشت وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نرود‌. این را هم خوب می‌دانند که اگر برود مردم هم دکمه‌هایی برای فشار دادن دارند و در صورت فیلتر تلگرام برای رساندن حرف‌هایشان به گوش آقای رییس‌جمهور، حضوری به نهاد ریاست‌جمهوری می‌روند!
اگر هدف از فیلتر تلگرام این است که کل مملکت در عرض یک ساعت از چگونگی تلفظ «موضع لوبر» توسط عضو هیات‌رییسه مجلس با خبر نشوند، باید خدمت‌تان عرض کنم که بی‌فایده است‌. اگر تلگرام هم نباشد، ما چنین سوتی‌هایی را سینه سینه به اطرافیان و حتی نسل‌های بعد منتقل می‌کنیم و نمی‌گذاریم چنین حماسه‌هایی از چشم کسی پوشیده بماند‌.

منبع: جهان صنعت

تاریخ چاپ : 27-12-1396

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

بستن