سیاسی

مشاور سیاسی جدید وزارت امور خارجه آمریکا موضع تهاجمی تری خواهد داشت

فارن پالیسی گزارش داده است که دولت ترامپ قصد دارد یک مشاور سیاسی را در وزارت امور خارجه برای مدیریت سیاست‌های مربوط به ایران و عراق منصوب کند. این اقدام  به معنای جایگزینی یک دیپلمات حرفه‌ای با کسی است که نسبت به رییس‌جمهور وفاداری بیشتری داشته باشد.
به گفته سه مقام وزارت امور خارجه آمریکا که به موضوع اشراف دارند، « اندرو پیک» کاپیتان سابق ارتش ایالات متحده و عضو تیم انتقالی وزارت امور خارجه، قرار است به عنوان مشاور مربوط به مسائل ایران و عراق معرفی شود.
«پیک»، یک افسر سابق اطلاعاتی ارتش آمریکاست که هیچگونه سابق قبلی دیپلماتیک ندارد و کسی او را به عنوان خبره در امور ایران و عراق نمی‌شناسد اما سابقه طولانی در اطلاعات نظامی و سنای آمریکا دارد. او مدت‌ها مشاور سناتورهای جمهوری‌خواه در مورد مسائل سیاست خارجی  بوده است.
«اندرو پیک» قرار است جایگزین «کریس بک مایر» شود. بک مایر، پیش از این هماهنگ‌ کننده سیاست‌های تحریم در وزرات امور خارجه و مدیر امنیت ملی در باره مسائل مربوط به ایران بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بوده است.
به گفته فارن پالیسی، به نقل از دو منبع آگاه، روز دوشنبه ۱۱ دسامبر این تغییر اعلام خواهد شد. یک مقام وزارت امور خارجه اعلام کرده است که پیک در جایگاه جدیدش می‌تواند بر سیاست‌های خاورمیانه تاثیر زیادی داشته باشد زیرا تعداد زیادی از پست‌های وزارت امور خارجه که نیاز به تایید ریاست‌جمهوری دارند همچنان خالی هستند.

منبع: من وتو

تاریخ چاپ : 19-09-1396

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

بستن