اقتصادی

شرکت مارسک و وب سایت بوکینگ دات کام در پیروی از تحریمهای آمریکا فعالیت و سرویس دهی خود را به ایران قطع کردند

"مرسک"، شرکت دانمارکی کشتی های نفت کش، اعلام کرد که در پی خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید این کشور علیه جمهوری اسلامی، به فعالیت های خود در ایران خاتمه می دهد. شرکت دانمارکی اعلام کرده است که به کلیه قراردادهایش که تا پیش از هشتم ماه مه امضا شده وفادار می ماند و می کوشد که اجرای این قراردادها تا پیش از چهارم نوامبر به اتمام برسد.

اگر چه شرکت دانمارکی آمار و ارقامی دربارۀ میزان فعالیت هایش در ایران ارایه نداده، اما، این شرکت تصریح کرده است که به صورت محدود در زمینۀ واردات و صادرات فرآورده های نفتی ایران فعالیت می‌کند.

شرکت "مرسک" افزوده است که از نزدیک نتایج محتمل این تصمیم بر فعالیت هایش را ارزیابی می کند و با مشتریانش در تماس است. صادرات نفت ایران پس از امضای توافق اتمی از یک میلیون بشکه در روز به دو میلیون و پانصد هزار بشکه افزایش یافت. شرکت "مرسک" بیش از ۱۶٠ کشتی نفت کش را به کار می گیرد. نیمی از این نفتکش ها متعلق به همین شرکت است که دارای ۳۱٠٠ کارمند در سراسر جهان است و درآمد خالص سالانۀ آن در سال ٢٠۱۶ به ٨۳٦ میلیون دلار می‌رسد.  

BOOKING.COM

سایت ‎بوکینگ نیز در پیروی از تحریم های آمریکا، همکاری با طرف های ایرانی را متوقف و ‎هتل های ایرانی را از سایت حذف کرد.
شبکه ‎بوکینگ که پس از برجام فعالیتش را در ایران آغاز کرده بود، 97 اقامتگاه ایرانی را در فهرست خود داشت. شهرهای مشهد (24اقامتگاه)، یزد (7اقامتگاه)، اصفهان (12 اقامتگاه)، شیراز (8 اقامتگاه) و تهران (22 اقامتگاه) جزو مهمترین مقاصد گردشگران ایران در این شبکه بودند.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =

بستن