سیاسی

دستگیری دو ایرانی به ظن طراحی حمله تروریستی به همایش مجاهدین

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش کوتاهی که روز دوشنبه ۲ ژوئیه (۱۱ تیرماه) از بروکسل، پایتخت بلژیک منتشر کرده، از دستگیری یک زوج بلژیکی ایرانی‌تبار خبر داده است.

اداره دادستانی بلژیک روز دوشنبه اعلام کرد که این دو نفر تصمیم داشتند با انفجار بمب، به همایش سالانه مجاهدین خلق که روز شنبه ۳۰ ژوئن، در شهر ویوپنت، واقع در نزدیکی پاریس برگزار شده بود، سوء‌قصد کنند.

دادستانی بلژیک نام این دو نفر را “امیر س.” و “نسیمه ن.” اعلام کرده است.

دادستانی بلژیک در ادامه خبر داده است که این دو نفر در حین حمل ماده منفجره‌ دستگیر شده‌اند. بر اساس این گزارش، در ماشین این دو شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار، حدود ۵۰۰ گرم پروکسید استون که یک ماده منفجره‌ی بسیار قوی و حساس است، کشف شده است.

پس از دستگیری این دو نفر، پلیس ۵ خانه‌ی دیگر را در بلژیک مورد تفتیش قرار داده است. این در حالی است که دادستانی بلژیک اطلاعات بیشتری پیرامون تفتیش این منازل در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

افزون بر آن خبر دستگیری فرد دیگری در پاریس و همچنین خبر دستگیری یک دیپلمات ایرانی در آلمان نیز از سوی همین خبرگزاری منتشر شده است. گفته می‌شود که این دستگیری‌ها نیز مربوط به برنامه حمله به همایش سالانه مجاهدین خلق در پاریس  بوده است. دیپلمات ایرانی که در آلمان دستگیر شده، در شهر وین فعالیت می‌کرده است.

 بعضی از خبرگزاریها  نام این دیپلمات را “اسدالله ا.” دیپلمات ۴۷ساله سفارت جمهوری اسلامی در آلمان اعلام کرده اند

https://www.bild.de/bild-plus/news/inland/iran/iran-agent-56187062,view=conversionToLogin.bild.html

منبع: دویچه وله

تاریخ چاپ : 11-04-1397

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =

بستن