اجتماعی

داداشولوژی در جامعه ایران (طنز)

تاریخچه علم داداش‌شناسی برمی‌گردد به زمانی که معلوم نیست دقیقا چه زمانیست. داداش در جامعه ایرانی موجودیست که وقتی بخواهید ماهیتش را برای یک فرد خارجی توضیح دهید بدون شک به مشکل برمی‌خورید.

سرمنشأ پیدایش این علم بر اساس همین نیازمندی بود. در ادامه این مقدمه به معرفی و طبقه‌بندی انواع داداش می‌پردازیم:

 

دااااش: مردیست که در کوچه و خیابان و مغازه توسط مردی دیگر مورد خطاب قرار می‌گیرد. مثلا: «داااش دمت گرم یه هول میدی این ماشین از توی جوب دربیاد».

 

مثل داداش: مردیست که صمیمی‌ترین دوست مرد دیگریست. این شخص همه‌جا خصوصا در شبکه‌های مجازی با عنوان «داداش» خطاب می‌شود. مثلا: عکس عروسی نامبرده توسط دوستش آپلود شده و کپشنش می‌شود «داداشم خوشبخت بشی».

داداشی: نوعی مرد جنتلمن‌مآب است که توسط خانم‌های جامعه، شناسایی و مورد خطاب واقع می‌شود. این نوع از داداش آپشن‌های زیادی دارد. در امور درسی و کاری کمک می‌کند. سنگ صبور غم و غصه‌ها می‌شود و مهم‌تر از همه قابل ارتقاست و می‌تواند در آینده به چیزهای دیگری به غیر از داداش تبدیل شود و به عنوان جایزه خرس ولنتاین دریافت کند.

 

داداچ: مردیست که همیشه، همه چیز را اشتباه می‌زند. پیدایش این موجود برای اولین بار در باشگاه‌های بدنسازی بود. کسی که یک داداچ را کشف می‌کند، تصور می‌کند که خودش دارد همه چیز را درست می‌زند.

 

داداش: مردیست که داااش، مثل داداش، داداشی یا داداچ نباشد . بله درست حدس زدید. این همان برادر تنی و حقیقی و حقوقی و عرفی شماست. تحقیقات نشان داده است که در جامعه جدید نقش این داداش در زندگی افراد کمرنگ‌تر می‌شود و نسل جدید تمایل برقراری ارتباط با انواع دیگر داداش را بیشتر از این داداش نشان می‌دهد.

نظریه‌های متفاوتی مبنی بر حضور گونه‌های دیگری از داداش وجود دارد اما هنوز اين گونه‌های نوظهور به صورت قطعی هویت‌بخشی نشده‌اند. از آنجا که در چند سال گذشته، پیشرفت چشم‌گیری در تولید انواع داداش داشته‌ایم، امید است که روزی برسد تا هیچ‌کسی بی‌داداش نباشد.

منبع: روزنامه

تاریخ چاپ : 25-02-1397

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =

بستن