سیاسی

تل‌آویو: ایران خود را برای یک حمله موشکی به اسرائیل آماده می‌کند

وزارت دفاع اسرائیل روز دوشنبه 7 مه 2018 فاش کرد، سازمان اطلاعات این کشور به معلوماتی دست یافته است که نشان می‌دهد ایران برای تلافی حملات اسرائیل به پایگاه تیفور در حمص خود را برای یک حمله موشکی به شمال اسرائیل آماده می‌کند.

اسرائیل در 9 آوریل پایگاه نظامی تیفور در سوریه را هدف حملحه هوایی قرار داد. در این حمله دست کم هفت تا 10عضو سپاه پاسداران ایران کشته شدند، تهران پس از حمله تهدید کرد که انتقام خواهد گرفت. اگرچه اسرائیل از اظهار نظر امتناع کرد، اما این حمله به طور وسیعی به اسرائیل نسبت داده شد. اواخر ماه گذشته نیز حمله‌ مشابهی که باز هم به اسرائیل نسبت داده شد، علیه پایگاه تحت کنترل ایرانی‌ها در شمال سوریه صورت گرفت که گفته می‌شود طی آن بیش از بیست تن از سپاه پاسداران ایران کشته شدند.

طبق اطلاعات درز شده، لشکر قدس وابسته به سپاه پاسداران اخیرا واحدهای موشکی را از شبه نظامیان وابسته‌اش مانند شبه نظامیان حزب الله لبنان در مرزهای اسرائیل مستقر کرده است.

طبق این اطلاعات تهران برای ردگم کردن از موشک‌های شبه نظامیان تحت کنترل خود استفاده کرده و موشک فجر 110 را آماده کرده‌اند، طبق این گزارش قسمت دیگری از این موشک‌ها قرار است به سوریه برسد.

حمله مورد انتظار ایران علیه پایگاه‌های نظامی اسرائیل واقع در منطقه شمالی قرار است از سوریه انجام ‌گیرد.

کما اینکه قرار است این حمله 24 ساعت پس ازپایان انتخابات لبنان صورت بگیرد این حمله از نظر ح.ب الله غافلگیرانه خواهد بود چرا که اسرائیل فکر می‌کند حزب الله به دلیل مشغولیت در انتخابات و نتایج آن در لبنان علاقه‌مند به رویارویی با تل‌آویو نیست.

ارتش اسرائیل در جلسه امنیتی هفته گذشته اعلام کرد که خود را برای حملات موشکی از چند جبهه آماده کرده است.

العربیه پیشتر گزارش مفصلی از گنبد آهنین اسرائیل و سامانه دفاعی این کشور در جولان برای پیشگیری از حملات موشکی داده بود.

گفتنی است که ارتش اسرائیل تصمیم گرفته که هر پایگاه نظامی ایرانی که در سوریه تاسیس شود آن را بمباران کند او نمی خواهد که سناریوی حزب الله لبنان بار دیگر در مرز سوریه با اسرائیل تکرار شود و ایران صدها هزار موشک را روانه اسرائیل کند.

اسرائیل گفته است به این دلیل این معلومات را قبل از وقعوع حمله فاش کرد، که مانع حمله شود و این پیام را به ایران و حزب الله برساند که از همه تحرکات آنها آگاه است.

اسرائیل تهدید کرد که چنانچه حزب الله لبنان از خاک لبنان حمله کند ابن بار مثل سال 2006 تنها به حملات به جنوب اکتفا نخواهد کرد بلکه تمام لبنان را بمباران خواهد کرد.

به گفته اسرائیل حزب الله لبنان الان بخشی از حکومت لبنان است و در پارلمان نماینده دارد بنابرین هر هجومی دولت لبنان مسئولیت آن را به عهده خواهد گرفت.

نتانیاهو قرار در سفر به آمریکا و ملاقات با ترامپ مسئله تهدیدات ایران علیه اسرائیل را با مقامات آمریکایی به خصوص دونالد ترامپ در میان بگذارد.

منبع: العربیه

تاریخ چاپ : 17-02-1397

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =

بستن